Sigma Hakkında Professional Hi-Fi Sales

HABERLER


08.05.2013

Bir ödül avcısının öğrettikleri…

Thorens, ödül avcısı TD309 modelinin yanına iki yeni model daha ekliyor : TD 206 ve TD 209. Her iki yeni ürün de, temel alındıkları ürüne göre dikkat çekici oranda daha ucuz bir fiyat etiketine sahip olacaklar. Burada amaç, yüksek yapım ve sunum nitelikleri bekleyen ama bütçeleri daha düşük olan yeni plakseverleri, Thorens kullanıcı ailesine katmak.

Münih’teki HIGH END fuarında THORENS, tak-çalıştır sadeliği ile birlikte yeni plak düşkünlerinin tüm beklentilerini karşılayacak nitelikteki iki yeni ürününü, TD 206 ve TD 209 modellerini ilk kez tanıttı.

Kurulum oldukça basit ve hızlı gerçekleştirilebiliyor: pikabın kurulumunu bitirmek ve dönmeye başlayacak plağın ilk notallarını duymaya başlamak yalnızca dakikalar içinde gerçekleşebiliyor. Her iki pkabın üzerinde de, yüksek nitelikli, MM tipi bir pikap kafası ve bu kafanın uygulanmış olduğu nitelikli bir kol takılı olarak geliyor. Hatta kutu içeriğinde, bir çift ara kablo, bir adet mini su terazisi ve iğne ayar terazisi de yer alıyor. Thorens’in geliştirdiği TP90 kol ile donatılmış olan her iki pikap da Almanya üretimi.TD 206 ve TD 209, EISA jürisi tarafından "European Turntable of the Year” ödülü de almış olan, ödül avcısı TD309 ile bazı özellikleri paylaşıyor. Yeni modellerin motor ve yatak takımı TD309 ile aynı. TD209, TD309 ile aynı şekle sahip. TD206 ise klasik dikdörtgen gövde ile toz kapağı şeklini sevenler için tasarlanmış durumda. Bu yıl içerisinde, kırmızı, beyaz ve siyah parlak dış görünüme sahip sürümleri, tahminen 998 euro birim fiyatlarla piyasada olacak (Sigma –Türkiye siparişleri hazırlanıyor, Eylül ayı sonunda stoklara girmesi bekleniyor)

THORENS firma sahibi Heinz Rohrer: “Ne yazık ki, çok ekonomik görünen pikaplarla vinil plak sunum niteliklerinin tamamını duymanız mümkün değildir. Yalnızca ekonomik fiyatlar hedeflenerek ortaya çıkarılan ürünler, üzülerek söylüyorum ki, sonuçta oldukça tatsız alışveriş değerlendirmeleri ile başbaşa bırakıyor, kullanıcıları… Diğer taraftan, yalnızca birkaç hali vakti yerinde kişiyi bu dünyaya alabilecek, son derece pahalı pikaplar ortaya koymak da anlamsız kalıyor. Bizim hedef kitlemiz, hem meraklı, hem de bilgili olan, sınırsız para kaynaklarına sahip olamasalar da, sevgi ile plak peşinde koşan orta direk müzikseverlerdir. Biz yeni plakseverlerin ve zamanında, bir nedenle bu düşkünlüğü bırakmış veya ara vermiş, ama ciddi plak dağarları olan müzikseverlerin izindeyiz. Plaklar eski kalıntılar değillerdir. Onlar gerçeğin sesini barındırmaktadırlar. Bu iletilerin yarattığı coşku ile TD206 ve TD209’u da tasarlayıp geliştirerek yelpazemize kattık” diyor…

TD 206 / TD 209 – Teknik Ayrıntılar

• kendiliğinden denetimli sessiz DC motor
• en uygun sürüş gücü için gerginliği ayarlanabilir sürüş kayışı
• iki parçalı alüminyum – akrilik plato
• japon üretimi bir hassas yatağa sahip yeni TP 90 kol
• ayarlanabilir “VTA, azimuth and overhang”
• alman üretimiGövde.
TD 206 ve TD 209 gövdeleri tek parça MDF’den hassas bir şekilde kesilerek üretilmektedir. MDF, seri üretim koşullarında dahi, oldukça hassas bir şekilde kesilip şekillendirilebilen, mükemmel yankılanım – sönümleme özellikleri taşıyan bir malzemedir. Pikabı taşıyan üç ayak gövde altında yer alır ve gövde üzerinden kolayca ayarlanarak denegeleme yapılabilir.

Plato.
Plato, farklı seselim ıraları gözönüne alınarak, iki farklı malzeme katmanıyla tasarlanmıştır. Alltaki katman sönümlendirilmiş alüminyumdur. İkinci katman ise siyah akriliktir. İnce kaplamalı bir karton tabaka, her iki katmanı birbirinden ayırmaktadır.

Sürücü birim.
Sürücü birim TD 309’dan ödünç alındı... Kayış gerilimini ayarlayarak hassas devir ayarlanmasına izin veren bir alt yapıya sahiptir. Kendiliğinden denetimli DC motor, özel olarak geliştirilmiş Thorens şerit kayış aracılığı ile, yüksek nitelikli plastikten mamul bir alt platoyu sürmektedir.

TP 90 Kol.
Yeni TP 90 kol, TD309 ve hatta daha sonra akrilik dizisi ile, TD350’de de standart kol olarak kullanılan başarılı TP92 deneyiminden yola çıkılarak tasarlandı. TP 92’de olduğu gibi, TP 90 da, çok düşük sürtünmeli, yüksek hassasiyetteki yatak ile, RMR (sönümlenmiş kip seselimi) teknolojisini kullanan alüminyum çekme tüp gövde içermektedir. Kafa kızak bölümü, burulma titreşimlerini sönümlendirebilmek adına, kafa ağırlık merkezinin, her halikarda kol tüpünün altında kalacağı halde şekillendirilmiştir. İçe kayma önleyici (anti-skating) gücü, sürtünmeyi engellemek için, iki ferit demirkapan ile sağlanmaktadır. Konum açı sapması (Overhang), ya kafa kızağının uygun konuma kaydırılması ile, ya da gerektiğinde tüm tüp gövdenin kol yatak aksından kaydırılması ile ayarlanabilmektedir. Kol kökü yüksekliği (VTA), aralayıcılar kullanılarak ayarlanabilmektedir.

Dış görünüm.
Her iki model de kırmızı, beyaz ve siyah parlak dış görünümlü seçeneklerle sunulmaktadır.

Fiyat.
Almanya için öngörülen satış fiyatları, her iki model için de 998 euro olarak düşünülmektedir. (Ülkemizdeki fiyatının da kdv dahil bu civarda olacağı tahmin edilmekte…)
Sigma Hakkında  |  Profesyonel  |  Hi-Fi   |  2.el/İndirimli
Ana Sayfa  |  Erişim  |  Bağlantılar