Sigma Hakkında Professional Hi-Fi Sales

HABERLER


12.12.2012

'HiFi World - Yılın Hoparlör Kablosu - 2012' : BLACK RHODIUM TWISTÖzellikle radyo ve TV vericilerine yakın yerleşikler için, RF girişim sorunları ile uğraşmak gelenekseldir. Bunun için kabloların burulması bir çözüm teşkil ediyor. Bugünlerde çevrede "wi-fi" vericileri ile cep telefonu ve Bluetooth ağları gibi diğer RF kaynakları ile kuşatılmış durumdayız. Dolayısı ile, Black Rhodium'un Twist hoparlör kablosunun, müzik sunumunda olağandışı bir temizlik ve odaklanma sağlaması, beklenmeyecek bir olay değil... .

"Bu sunum, zararlı bozulmaları engelleyerek daha duru bir çeviri sağlıyor. Akustik gitar çok saf, ve metalik tanımlılığı ile, "uhrevi" arka vokal ile olan zıtlığını pırıl pırıl ortaya koyuyor... "Çok cazip bir fiyat ile birlikte harikulade tasarlanmış, kulağa çok hoş gelen bir ürün". Yalın ama etkin olan Twist, bizce bu ödülü gerçekten hakediyor.


27.11.2012

Thorens’ten “Grey Spirit” - Siyah vinil altında gri taş

Çok satan bir üründe yeni bir malzeme : Thorens, ödüllü pikabı TD309 için, gövdesi masif kayrak taşından üretilmiş yepyeni bir sürümle karşınızda!...Kayrak taşı, vinil meraklıları için çok uygun bir doğal malzeme ama, pikap üreticileri bu malzemeyi kullanma konusunda bir miktar çekingen davranırlar. Kayrak taşı olağanüstü bir sönümleme özelliğine sahip, şekilsiz bir yapı içerisinde, eş yoğunluklu bir ağırlık dağılımı sunuyor. Bu doğal malzemenin, yüksek hassaiyetle sürdürülecek bir kitle üretimine uygun olmaması ise, bu işin olumsuz tarafı.

En azından bugüne dek öyle idi…

Uzun süren yoğun araştırma çalışmaları sonucunda Thorens bir çözüm üretebildi : yüksek dayanım gücüne sahip özel bir kayrak taşı ithal edildi ve bu taş yüksek hassasiyetle işlendi.

İlk denemelerden sonra, Thorens’te, bu malzemenin ilk olarak, bol ödüllü (3/2010 sayılı Audio dergisi tarafından yapılan, “ fiyat/başarım oranında olağandışı bir düzey” tanımlamasına sahip olup 2010/2011 EISA ödülü alan) TD309 modelinde kullanılmasına karar verildi. Gövdesi masif kayraktan üretilen bu özel TD309’un sürüm adı, TD309 GS. Üretici, GS gövdenin, arzu edildiğinde, mevcut tüm TD309’ların bu sürüme günlenmesine elverecek şekilde, ayrıca piyasaya sunulacağını da bildiriyor.

Heinz Rohrer (Thorens yöneticisi), “Ses sunumundaki gelişme, gerçekten çok etkileyici” diyor : “Akıştaki düzgünlük ve devinim aralığındaki dev artış bizi çok şaşırttı.“

Elde edilen veriler, Thorens’teki uzmanları tatmin etmekle kalmamış ve bunlar ilk deneme sonuçlarında da gözler önüne dökülmüş. Bu tortul taş, doğal sönümleme etkisi ve katmanlı yapısı itibari ile, adeta kendine özgü bir ses sunumu yaratmakla kalmamış, üstün sessever (audiophile) başarımının yanısıra, inanılmaz bir akış düzgünlüğünü, olağandışı sıkılık ve tanımlılıktaki bas sunumu ile bütünlemiş, sonuç ise, çok daha üstün bir imgeleme ve derinlik, olarak tanımlanabilmiş…

Son söz: “Grey Spirit” dzisi doğal bir taşın muhteşem güzelliğini ortaya koyuyor : güzelduyu ve değerlilikte süreğenlik - sonsuza kadar…


22.11.2012Bu yıl sonundan önce piyasaya yeni sunulan ilk Creek, OBH-15mk2 Pikap Önyükselteci. Gümüş ve siyah önyüzlü olarak iki çeşit. Bu mükemmel önyükselteç, yalnızca özgün “efsane” OBH-15’in yerine çıkan bir ürün olmanın çok ötesinde. Tamami ile yepyeni, bu fiyata satılabilen (300 İngiliz Sterlini) bir pikap önyükseltecinden beklenmeyecek özelliklere ve olağandışı yüksek bir başarıma sahip.Creek’in mühendis takımı öteden beri plakların güzelliklerini ve yararlarını sever ve sunduğu pikap önyükselteçlerinin teknik ve ses üstünlüklerini geliştirmek için sürekli çalışır. Uzun yıllar boyu piyasada başarı ile varlığını sürdürmüş olan OBH-15’in yerini alabilecek bir ürün geliştirmekle görevlendirilen takım, şaşırtıcı bir şekilde, bilinen OBH kasasının içinde kalabilecek kadar küçük ama bir çok yeni özellik ve değerli geliştirmeleri taşıyan bir ürünle ortaya çıktı.

OBH-15 mk2 yepyeni bir devre tasarımına sahip : transistörlü MC ve tümleşik devreli MM katı. Önceki sürümden farklı olarak yeni önyükselteç, birden fazla kazanç ile, farklı uyumlama sığa ve direnç seçeneklerine sahip. OBH-15 mk2 hemen her çeşit pikap kafasının ürettiği işaretleri, çağdaş yükselteçlerin, hat seviyesi hassasiyetindeki girişlerini sürebilecek düzeye yükseltirken, gerekli olan R.I.A.A. eşitleme tepkisini de büyük bir duyarlılıkla oluşturup eklemekte.OBH-15 mk2 oldukça küçük ve çekici bir kasa ile önyüze sahip. Creek’in diğer ürünlerini tamamlamak üzere, benzer yaklaşımla tasarlanmış önyüzleri siyah ve gümüş olmak üzere iki çeşitte sunuluyor. Siyah renkli profil alüminyum kasası, sönümlendiricili silindirik ayaklarla destekleniyor.


11.05.2012Münih HIGH END 2012'de Creek, iki yepyeni ürünü yelpazesine kattığını duyurdu ve ziyaretçilere tanıttı : Evolution 50 tümleşik yükselteç ile Evolution 50D, yani kenarına bir CD okuyucu da "iliştirilmiş" bir DAC+sayısal önyükselteç birimi...

Evolution 50 tümleşik yükselteç, Creek'in tasarımcılarından David Gamble'ın bir tasarımı. Esnek yapıda tasarlanmış bu yükseltecin dört hat girişi, dengelenmiş ve dengelenmemiş iki ayrı güç yükselteç katı girişi, ve kanal başına 50W'lık güce sahip yeni tasarım güç yükseltecinin bir çift hoparlör çıkışı var. Ve Creek cihaz ailesi yaklaşımında bir ilk olarak, arzu edilirse edinilebilen, bu ürüne içe takmalı olarak uygulanabilen bir radyo alıcı birimi de mevcut, yelpazede... Yani arzuya bağlı olarak bu yükselteç, yalın stereo tümleşik yükselteç veya stereo alıcı/yükselteç (receiver) olarak da edinilebiliyor, ya da edinilmiş olan yalın yükselteç, arzu edilirse alıcılı yükselteç haline dönüşebiliyor...

EVOLUTION 50A, yine isteğe bağlı olarak, Creek'in daha önce yardımcı donanım listesine kattığı başarılı pikap giriş kartları olan MM veya MC Sequel kartlarla da donatılabiliyor.

Bu ürünün öngörülen satışa sunum zamanı bu yılın Ağustos - Eylül ayları ve yalın yükselteç olarak fiyatının kdv dahil 550 İngilz Sterlini civarında olacağı düşünülüyor.

Bu yeni tümleşik yükseltecin bir tamamlayıcısı olarak, John Westlake ve Dominik Peklo'nun işbirliği ile Creek, bir de sayısal ürün tasarladı. Bu ürünün yepyeni özellik ve işlevleri mevcut. EVOLUTION 50D, hem bir CD okuyucu, hem bir "High-End" DAC ve aynı zamanda da bir sayısal önyükselteç. Böylece Creek de artık sayısal bağlantısallık ve bilgisayar temelli müzik depolama dünyasına adım atıyor... Öncelikle bu ürün, oldukça yüksek sınıf bir DAC olarak görülmeli. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, tabiri caiz ise, bu üst sınıf DAC birimine, bir adet tepsisiz CD okuyucu ve esnek bir sayısal önyükselteç birimi "iliştirilmiş" durumda... Cihazın kalbini, ingiliz yapımı, XMOS olgu sürümlü, çoklu diş 32 ikil 8 nüveli bir işlemci oluşturuyor. Bu işlemci, USB ve SPDIF girişler, sayısal ses ayarlı sayısal bir önyükselteç, seçilebilir süzgeçler, örnekleme oranı dönüştürücü, harici cihazlara saat kilitleme ile, ikil hassasiyetinde denetleme ve örneksel ikil derinliği artırma gibi başka yeni özellikleri de sunmak üzere hazırlanmış bir yazılım taşıyor.

Ses başarımını daha da öteye taşımak amacı ile EVOLUTION 50D, 2x ESS SABRE DAC kullanıyor ve bunlar, daha düşük gürültü oranı ve daha yüksek devimsel aralık elde edilebilmesi için, "çift türevsel" yapıda çalışıyor. Her bir DAC'ın dengelenmiş ses çıkışları, transistörlü A sınıfı ve akım dengelemeli 'CROSSII MOSFET' tampon devresini sürüyor, bu devre aynı zamanda sayısal ses seviye ayarlı bir A sınıfı kulaklık yükselteci olarak çalışıyor.

Bu ürün için umulan satışa çıkış tarihi, bu yılın Eylül/Ekim ayları ve bu ürün de Evolution 50A gibi, kdv dahil 550 ingiliz sterlini bir bedele sahip olacak, diye düşünülüyor.

Creek Audio yelpazesine ayrıca,daha önce üretimine son verilmiş olan ünlü OBH-14'den bu yana ilk olarak yeni ve yalın bir DAC daha ilave edeceğini de duyuruyor. Bu ürün, yarım-genişlik tipi bir DAC/Önyükselteç birimi olacak ve Evolution 50D'nin bu bağlamdaki tüm özelliklerini taşıyacak (CD okuyucusu olmayacak). Bu ürünün dahili bir FM/AM radyo alıcısı bulunması da öngörülüyor.

İlgili sergide Creek, yukarıdaki yeni ürünlerin yanısıra bir de, ünlü OBH-15'inin yerini alacak olan OBH-15MKII MM/MC pikap önyükseltecini de tanıttı. Bu ürün de, David Gamble tasarımı bir devre içeriyor ve yine iki adet anahtar seçmeli girişi bulunuyor. Cihazın altındaki minik anahtarlarla seçilebilen geniş bir yelpazedeki direnç ve sığa değerleri ile, çok çeşitli MM veya MC pikap kafaları ile uyumlu olabilecek olan bu ürün, 40, 50, 60 ve 70db kazanç seçimine de sahip. Bu ürünün satışa sunulma tarihi bu yılın Temmuz/Ağustos ayları ve öngörülen kdv dahil fiyatı 300 ingiliz sterlini civarında.


06.02.2012Epos, yeni Elan dizisi hoparlörlerin pazara sunulmasından ötürü gururlu.

Bu yeni dizi, Mi dizisinin yerini alıyor ve bu birikime Epic dizisi ile edinilen deneyimleri katıyor.

Yen ürünlerin çekiciliği yalnız görünümlerinde değil, ses sunumunda da gerçekten büyüleyici ve sizleri, tüm müzik dağarınızı yeniden keşfetmeye çağırıyor.

Ailenin dört üyesi var. Elan 10, küçük sehpa üzeri kullanımlık bir hoparlör. Elan 15, daha iri bir sehpa üzeri kullanımlık hoparlör. İki ayrı yerde duran ürün ise, Elan 30 ve Elan 35. Tüm ürünler hem siyah meşe, hem de kiraz olmak üzere, gerçek ağaç kaplamalı olarak sunuluyor.

Yeni ürün sayfalarına göz gezdirin ve daha fazlasını öğrenin :

Elan 10 - Elan 15 - Elan 30 - Elan 35
Sigma Hakkında  |  Profesyonel  |  Hi-Fi   |  2.el/İndirimli
Ana Sayfa  |  Erişim  |  Bağlantılar